ÚDRŽBA ZELENĚ NA VEŘEJNÝCH PROSTRANSTVÍCH

ÚDRŽBA ZELENĚ

Při poskytování aktivit v oblasti údržby zeleně se striktně řídíme požadavky pro ochranu životního prostředí a s nimi souvisejících zákonů a vyhlášek, které nařizují jednotlivým obcím a organizacím zachovávat a udržovat zeleň v obytných i neobytných zónách.
Nejen soukromé firmy a občané, ale i obce a města povinnost zajistit péči a údržbu veřejné zeleně, která je v jejich vlastnictví. V současné době zatím panuje trend, že je údržba zeleně v obcích vnímána jako méně důležitá, a to obvykle do momentu, než dojde k nehodě nebo úrazu. Poškozená auta či obydlí pádem suché větve při silném větru jsou ještě tou lepší variantou, újma na zdraví je tou horší. Odpovědnost v těchto případech nese vlastník zeleně. Platné zákony jasně stanoví, že strom je součástí pozemku, z něhož vyrůstá jeho kmen. Např. obec je tedy vlastníkem i té dřeviny, kterou vysadil někdo jiný na její pozemek.
Máme velkou praxi v údržbě veřejných zelených ploch v obytných zónách, technických areálech, obecních pozemcích, okolí benzinových pump, nebytových zónách, školských zařízeních, průmyslových areálech, aj.
Naše technické vybavení splňuje požadavky na míru povolené hlučnosti v obytných zónách.
V praxi v sobě naše činnost zahrnuje:

UDRŽOVÁNÍ TRAVNATÝCH PLOCH
- zpracování půdy před výsadbou
- zakládání trávníků
- sekání trávníků ve všech terénech (se sběrem i bez sběru)
- vertikutace (provzdušnění) trávníků
- zajištění sadby vhodné dle kvality půdy
- pravidelné hnojení a chemické ošetření proti plevelům

Jsme vybaveni technikou pro sekání nízkých travních porostů, ale rovněž jsme vybaveni technikou pro sečení vzrostlých travin i pro sečení ve špatně přístupných terénech. Sečení provádíme po dohodě se zákazníkem buď se sběrem a ekologickou likvidací biomasy, nebo mulčováním , popř. beze sběru.
S naším technickým vybavením můžeme sekat i v dešti.

UDRŽOVÁNÍ KEŘOVÝCH SKUPIN, STROMŮ, TRVALKOVÝCH ZÁHONŮ
- výsadba keřů a stromů (včetně dodání rostlin /kvalitní výsadby)
- zkracování a tvarování keřů
- odplevelení ruční či chemickou cestou
- doplnění substrátů, mulčovací kůry, kačírku a zeminy

KÁCENÍ
V této oblasti jsme profesionálové. Disponujeme oficiálním oprávněním ke kácení dřevin. Máme zkoušky k práci s motorovou pilou a průkaz BOZP. Garantujeme zajištění bezpečnosti.
- průklesty a ošetření poškozených a napadených dřevin
- kácení dřevin
- běžné kácení
- kácení zdvižnou technikou
- kácení v nepřístupných terénech
- rizikové kácení
- likvidace živelných katastrof

Provádíme běžné kácení dřevin, rizikové kácení a kácení zdvižnou technikou. Máme zkušenosti s kácením dřevin v obytných zónách a problémových terénech.
Kácíme stromy bez ohledu na jejich průměr a výšku.
Provádíme rovněž ozdravné řezy dřevin. Při těchto činnostech bereme na vědomí vegetační období dřevin, a proto veškeré řezy a prořezy konzultujeme s dendrologem.
Máme zkušenosti rovněž s kácením alejí kolem silnic, přičemž jsme schopni samostatně zabezpečit plynulost dopravy.
Zajišťujeme rovněž PŘÍSLUŠNÁ POVOLENÍ v souladu platnými zákony a DENDROLOGICKÉ POSUDKY.
Umíme zajistit i „pasport zeleně“, evidenci stromů, jejich podrobnou inventarizaci a návrhy na opatření pro jejich údržbu.
Výše uvedené činnosti provádíme pro soukromé firmy a osoby, ale i například pro společnost PSVS a některé obce nejen ve Středočeském kraji.
Pokácenou dřevní hmotu jsme schopni po dohodě rozřezat a dopravit na požadované místo určení, popřípadě zajistit její prodej. Vše dle přání zákazníka.
Naši práci můžete vidět např. v obcích v okrese Praha východ a ve Středočeském kraji - Doubravčice, Tismice, Přišimasy, Skřivany, Ratboř, Kšely, Tuklaty, Tlustovousy, Miškovice, Třebovle, Rostoklaty, Nová Ves, Břežany, Černíky, Jílové u Prahy, Český Brod, Nemocnice Kolín, Foxconn Kutná Hora aj.

25472_D3100_right